LGS Hazırlık

FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
LGS Hazırlık
Sözem Eğitim Kurumları

LGS Hazırlık

LGS

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında uygulanan Merkezi Sınav, sınavla öğrenci alan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Özel Program ve Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla uygulanmaktadır. 2018 yılından itibaren uygulanan sınav, 8’inci sınıfın öğretim programları esas alınarak yapılmaktadır. 
Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve iki oturum da aynı gün yapılmaktadır.
Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşmakta ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşmakta ve süresi 80 dakika olmaktadır.
Birinci oturumda, 8’inci sınıf Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil, ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorular yöneltilmektedir.

 

 

Merkezi Sınav 8. sınıf öğretim programları esas alınarak hazırlanmaktadır. Sabah oturumunda uygulanan sözel bölümde 50, öğlen oturumunda uygulanan sayısal bö- lümde 40 olmak üzere sınavda toplam 90 soru bulun- maktadır. Sözel bölümde Türkçe, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil, sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri alt test- leri yer almaktadır. Alt testlerde bulunan soru sayıları verilmiştir.

 

Update cookies preferences