Hakkımızda

Sözem Eğitim Kurumları

Sözem Eğitim

SÖZEMDE BAŞARI DEVAMLIDIR

 

Tek kişilik sınıfta birebir ders alıyorum.

 

Dersler sadece bana anlatılıyor.

 

Burada her öğrenciyi tek tek motive eden bir sistem var…

 

Ailemle ders hakkında çatışma yaşamıyorum artık. Derslerimi SÖZEM’de alıyorum, ailem artık ders çalış demiyor, sadece destek oluyorlar. Çünkü SÖZEM’de çalışıyorum.

 

Anlamadığımı hemen sorabiliyorum, kimseden çekinmiyorum.

 

Çocuğumun her şeyini benden iyi biliyorlar, çocuğumu benden daha fazla takip ediyorlar.

 

SÖZEM’le kendime güvenim arttı, şimdi istediğim lisede burslu okuyorum.

 

SÖZEM’e başlamadan önce zayıf derslerim vardı. Şimdi SÖZEM’le; hedeflediğim üniversitedeyim.

 

Liseyi okul birincisi olarak bitirdim. Tek sebebi: Birebir ilgi.

 

Artık çocuğuma ders çalış demek zorunda değilim, aramızdaki ders engeli kalktı, beraber kaliteli zaman geçirebiliyoruz.

 

 Robert Koleji’ni kazanmayı hayal bile edemiyordum. Şimdi artık benim okulum.

 

Hedeflerimin de üstündeyim artık !!!        

 

 

Misyonumuz & Vizyonumuz

SÖZEM…

SİZE ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ…

 

Bireyler öğrenme yöntemleri, ders birikimleri, hedef öğrenme içerikleri konusunda farklılık gösterir. İşte bu sebeple SÖZEM Eğitim Merkezi her

öğrenciye ihtiyaçları doğrultusunda farklı eğitim seçenekleri sunar.

 

  Biz, her öğrencinin birbirinden farklı olduğu gerçeğinden yola çıkarak, her öğrenciyle BİREBİR

ders yapıyoruz. Öğrenciye tek başına ders anlatıyoruz ki; öğrenci anlamadığı yerleri anında sorabilsin, biz

öğrencinin kişiliğine ve öğrenme yapısına uygun olarak ona özel ders anlatabilelim. Böylece öğretmenlerimiz öğrencinin bulunduğu bilgi birikiminden başlayarak her öğrenciyi üst hedeflere ve başarılara taşımaktadır. 

 

Çünkü öğretmenlerimiz ders boyunca sadece bir tek öğrencinin gözünün içine bakarak ders anlatmakta, sadece bir öğrencinin anlamasını hedeflemektedir. Böylece ders süresince ilgi ve alaka bölünmemekte ve öğrencinin anlama hızına uygun ilerlenmektedir.

Bu sebeple BİZDE BÜTÜN DERSLER TEK KİŞİLİKTİR.

Biz SÖZEM ailesi olarak bize gelen bütün öğrencilerin, eğitimle ilgili her tür sorumluluğunu da üstlendiğimiz bilinciyle hareket ediyoruz.

İlk tanışma görüşmesinde yaptığımız check-upla öğrencinin bu güne kadar taşıdığı bilgi ve başarı konusundaki ihtiyaçlarını belirliyoruz. Bu bilgileri aileden aldığımız verilerle birleştirip öğrenciye özel bir eğitim programı oluşturuyoruz.

Eğitim sistemimiz dört aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada konu anlatımıyla öğrenciye gerekli bilgiler aktarılır.Ardından test ve soru sistemiyle bilgiyi yorumlayabilmesi istenir.Bu aşamada anlaşılmayan yerler tespit edilir ve bu noktalar tekrar anlatılır. Bu dersler anlatırken dersin süresi değil öğrencinin konuyu anlayıp anlamadığı dikkate alınır.Konu yeteri kadar öğrenildiğinde konunun pekişmesi için testler ve sorular belirlenir ve etüt merkezimizde çözmesi sağlanır. Böylece öğrenci eve döndüğünde ek bir çalışmaya ihtiyaç duymaz. Yapılan çalışmalarla ve öğrencinin durumuyla ilgili sürekli velilere bilgi verilir, öğrencinin gelişimiyle ilgili haberdar edilir.

Öğrencinin durumunu aileler yakından takip edebilsinler diye öğrenciyle ilgilenen danışman öğretmenlerimiz aileyi düzenli olarak arayıp, öğrencinin durumuyla ilgili bilgilendirir. Öğrenciye verdiğimiz ödevlerin, testlerin sonuçları ve yaptığımız deneme sınavlarının sonuçları tek tek açıklanır.

Öğrencinin okul başarısını arttırmak için sınav öncesi takip sistemiyle öğrencinin okul sınavlarının tarihleri alınıp, sınav öncesi hazırlık erken döneme yayılarak yaptırılır. Böylece sınav tarihleri arasında çakışma yaşansa bile öğrenci her sınava hazırlıklı girmiş olur.

Bütün eğitim sistemimiz boyunca psikoloğumuz ve rehber öğretmenimiz bütün öğrencilerle bireysel görüşmeler yaparak öğrencinin sorunlarını çözmesine yardımcı olur.Sınırlı sayıda bir gruba hitap ettiğimiz için öğrencilerle bire bir ilgilenmek mümkün olabilmektedir.Bu sayede öğrencilere kişisel gelişim, verimli çalışma, sınav kaygısını yenme konularında görüşme ve seminerler yapılır.Sınav sisteminin değişmesinden dolayı yaşanan sıkıntıları en aza indirmek için SBS ve YGS, LYS'deki değişiklikleri en doru şekilde öğrenciye ve veliye aktarılır. Öğrenciler tercih dönemlerinde en doğru şekilde istedikleri hedeflere ulaştırılır.

Gelecek nesillerin en iyi şekilde yetişmesi, aile içi iletişimin sağlıklı şekilde kurulması ve aile bireylerinin mutluluğu için öğrenci ile aile arasında ders çalışma- çalışmama probleminden kaynaklanan sıkıntıları SÖZEM olarak en aza indiriyoruz.

Yaptığımız bütün eğitsel ve sosyal etkinliklerde öğrencinin başarısını ve mutluluğunu hedeflemekteyiz.

Saygılarımızla.

 

 

 

 

Update cookies preferences